Про нас

«Палац культури» - комунальний заклад клубного типу, який спрямовує свою діяльність на задоволення дозвілевих потреб населення, підвищення культурного рівня громадян та гостей міста, розвиток та збереження національної культури, популяризацію провідних жанрів мистецтва, втілення на практиці форм соціально-культурної діяльності.

Адреса:
м. Житомир, вулиця 1-го Травня, 12/5.

Контактні телефони:

Директор: (0412) 37-47-61;
Бухгалтерія: (0412) 34-35-18;
Методичний відділ: (0412) 37-51-24.

За штатним розписом станом на 01.01.2013 року, працівниками Комунального закладу «Палац культури» є 65 чоловік:
- творчих працівників - 44 чоловік;
- технічних працівників - 21 чоловік.

Директор Заступник директораЗаступник директора
Директор
Кругляк Володимир Антонович
Заступник директора
Маркеєва Наталія Василівна
Заступник директора
Марчук Олександр Васильович

З історії КЗ «Палац культури» м. Житомира

Зі швидким плином часу змінюється все. Змінюються люди, міста, держави… Щось занепадає, про щось забувають, щось просто видозмінюється, проте є речі, які з часом навпаки набувають нового розквіту та стають важливими для оточуючих, настільки, що вже не можна уявити свого життя без цих речей. Без чого ж не можуть уявити своє життя люди?

Гасло «Хліба та видовищ!», яке використовувалось ще у Стародавньому Римі у 123 році до нашої ери, на той момент досить точно охарактеризувало людські прагнення. Проходили століття, відбувався процес еволюції, людство ставало більш освіченим та культурно розвинутим. Тепер цивілізоване суспільство прагнуло не тільки їжі звичайної, а і «їжі духовної». Стало модно, а інколи і просто необхідно відвідувати театри, кіно, музеї, виставки. Так, освіченою людиною,наприклад, у XIX столітті вважалася та,яка вміла грати на музичному інструменті, танцювати, розбиралася у живописі тощо.

З історії - Палац культури м. Житомир

Для цього навіть запрошували вчителів і брали спеціальні уроки, також існувало багато образотворчих шкіл, створювались численні приватні театри.

З встановленням Радянського Союзу відношення суспільства до культури знову дещо змінилось. Саме тоді з 1920 року почався масовий розвиток клубних закладів культури. Будинок культури став центром культурно-масової та просвітницької роботи. І протягом майже 80 років робота таких закладів мала під собою ідеологічне підґрунтя. У 1966 році установа, яка виконувала культурні, просвітницькі та ідеологічні функції була створена і у Житомирі.

Так, Житомирський міський Будинок культури було відкрито відповідно до рішення Виконавчого комітету Житомирської обласної ради депутатів трудящих від 5 вересня 1966 року за № 476 в приміщенні колишнього обласного музично-драматичного театру, що знаходиться за адресою: м. Житомир, вул. Пушкінська 26. Створено його було з метою організації дозвілля різних груп населення, розвитку культури та самодіяльного мистецтва міста. Діяльність Будинку культури фінансувалась з міського бюджету.

Житомирський міський Будинок культури у 1966 році - Палац культури м. Житомир

Сьогодні у цій будівлі розташована Житомирська обласна філармонія.

У 1980 роках Житомирський міський Будинок культури був розташований на вулиці Михайлівський, у сучасному приміщенні Театру ляльок

Житомирський міський Будинок культури у 1980 роках - Палац культури м. Житомир

та у гарнізонному Будинку офіцерів, що на вулиці Пушкінський.

А у кінці 80 – на початку 90 років у приміщенні кінотеатру «Урожай», за адресою майдан Мистецькі ворота,6.

З 1993 року по 2007 рік Будинок культури знаходився за адресою: м. Житомир, вул. Першого Травня, буд. 12/5.

У 2004 році Будинок культури став закладом культури з комунальною формою власності. Його засновником була Житомирська міська рада.

Рішенням Житомирської міської ради від 13.02.2007 року № 177 була припинена діяльність КЗ „Будинок культури” та ліквідовано цей заклад. А у квітні 2007 року на базі КЗ «Будинок культури» рішенням Житомирської міської ради від 13.02.2007 №177 було створено КЗ «Палац культури». Його штат по відношенні до попереднього закладу значно розширився і тепер налічував більше ста осіб.

Комунальний заклад “Палац культури” м. Житомир - Палац культури м. Житомир

Сьогодні багато міських свят та урочистих заходів відбуваються за участю працівників та творчих колективів Житомирського Палацу культури. Вони презентують своє мистецтво не лише у концертних залах, а й при різних погодних умовах на вулицях і площах Житомира, у скверах та парках міста. Чи не говорить це про справжню відданість цих людей своїй справі, про справжню любов до мистецтва? Крім того, слід зауважити, що багато колективів КЗ «ПК» є аматорськими і за свої виступи не отримують грошової винагороди, тобто виступають просто від щирого серця. Чи не правда, у це важко повірити у сучасному суспільстві?

На сьогоднішній день декілька колективів Палацу культури мають високе звання «Народний»: це ансамбль танцю «Зоряниця», керівник - Карпенко С.П.; вокальний ансамбль «Черемшина», керівник – Курочкіна О.С.; театр «Сучасник», керівник – Срібна О.Л.

Колективи, що мають високе звання "Народний" - Палац культури м. Житомир

Крім того, активну концертну діяльність ведуть: Естрадно-духовий оркестр, керівник – Хом’як Р.П.; вокальний дует «Забава», керівник – Кругляк Л.В.; ВІА «Кредо», керівник – Зайченко О.С.; дитяча хореографічна студія «Зоряночка», керівник Незвецька А.В.; ансамбль сучасного танцю «Фантазія», керівник – Черняєва Т.А. та інші.

Комунальний заклад - Палац культури м. Житомир

Тож кожен може знайти собі заняття до душі у Палаці культури, головною метою діяльності якого є:
- підвищення культурного рівня громадян міста,
- розвиток та збереження національної культури,
- популяризацію провідних жанрів мистецтва,
- втілення на практиці форм соціально-культурної діяльності;
- надання платних послуг організаціям та населенню: проведення урочистих заходів, концертів, виставок тощо, технічне забезпечення заходів, створення сценаріїв, проведення корпоративів.

У 2011 році Палац культури святкував свій 45-річний ювілей. До цієї дати колектив підійшов з підтвердженнями того, що цей комунальний заклад не втратив свої позиції, а розвиває свій творчий потенціал, виходить на новий рівень у соціально-культурному житті міста.

© 2013-2019 Комунальний заклад "Палац культури" Житомирської міської ради. Всі права захищені.